Міжнародна комісія ООН виявила ряд воєнних злочинів в Україні

Вчора, 18 жовтня, Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування подій в Україні оприлюднила звіт, в якому зафіксувала докази низки воєнних злочинів, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, що були скоєні в Україні.

Висновки були зроблені на підставі розслідування подій у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях, які провели наприкінці лютого та березня 2022 року. Слідчі комісії оглянули місця руйнувань, могили, місця ув’язнення та тортур, а також залишки зброї, ознайомилися з великою кількістю документів і звітів.

Комісія зафіксувала випадки страт, незаконного позбавлення волі, катувань, жорстокого поводження, зґвалтування та інших видів сексуально насильства в районах, які були окуповані російською армією.

«Вплив цих порушень на життя людей в Україні є безмірним. Втрати людських життів обчислюються десятками тисяч. Руйнування інфраструктури - жахливе», - сказав голова Комісії Ерік Мьосе.

У зв’язку з цим Комісія рекомендує посилити координацію міжнародних і національних зусиль щодо притягнення до відповідальності винних та запобігти заподіянню шкоди потерпілим і свідкам. Відповідно до свого мандату, Комісія прагнутиме сприянню того, щоб винні були встановлені.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top