Послуги “Львівгазу” ціною в будинок

"Хотів провести газ у будинок, а залишився без нього”. У Яворівському районі під час проведення робіт із газопостачання через вину працівників АТ «Львівгаз» виникла пожежа

Пожежа, яка сталася у селі Солуки Яворівського району Львівської області ще у 2015 році майже повністю зруйнувала новозбудований дерев’яний двоповерховий будинок, що належить місцевому чоловіку. Здавалося б, інцидент трапився так давно, але крапки у цій історії не розставлені ще до сьогодні. Судові дебати тривають.
Газ – невіддільна частина сучасної цивілізації. Але, як і багато інших речей в нашому житті, має зворотний бік медалі. Необережне поводження з ним може призвести до найтрагічніших наслідків, що власне і трапилось в одного мешканця Львівської області.

Журналісти ГО “Право та Справедливість” приїхали на місце подій та поспілкувались із власником. Чоловік згадує про цей жахливий день із болем на очах, адже доклав багато зусиль та важко зароблених коштів до нового житла. Прагнучи тепла та затишку в новозбудованій оселі, залишився лише з його рештками. Він впевнений, що така трагедія трапилася внаслідок службової недбалості працівників під час проведення робіт із газопостачання.

7 жовтня 2015 року близько четвертої години спалахнув будинок. До пожежно-рятувальної частини м. Яворова одразу ж надійшло повідомлення про масштабну пожежу в будівлі, адже гасити її самотужки було неможливо. На момент прибуття пожежного підрозділу вогнем було повністю охоплено дерев’яний будинок. Пожежа була ліквідована близько 9 години вечора, не дивлячись на те, що вогнеборці приїхали швидко, полум’я знищило дерев’яну двоповерхову новозбудовану будівлю з цокольним поверхом криту бітумною черепицею по дерев’яній обрешітці розміром в плані 12×10, будівельні матеріали, устаткування для систем вентиляції, опалення та кондиціонування, автошини до мікроавтобусів – 20 шт., а також речі побутового вжитку.

На щастя, жертв та травмованих не було у день пожежі, однак, на сьогодні будинок знаходиться в аварійному стані, що може завдати серйозної шкоди людям.
Аварійну будівлю не зносять лише, тому що затягують процеси з експертизами. Його конструктивні елементи давно вже втратили свою міцність з чим під впливом вітру та дощів періодично відлітають залишки. І це справжнє випробування для власника, адже на цій самій території розташований ще один будинок, в якому він проживає разом із жінкою та трьома дітьми, які щодня бігають та проходять повз цього розвалля, наражаючи себе на небезпеку.
Ось такий зовнішній вигляд має будинок сьогодні.

Зазначимо, що вже шостий рік поспіль триває судова справа проти “Львівгазу”. Власник зруйнованого будинку звернувся до ГО “Право та Справедливість” за допомогою, адже справу відтягують та вперто хочуть зам’яти.

Обставини, що мають відношення до встановлення причини пожежі:

В ході розслідування обставин виникнення пожежі встановлено, що горіння виникло на фасаді будинку. Саме в цьому місці спостерігалось найбільш інтенсивне горіння. Варто зазначити, що цього дня на будові проводилися тимчасові газозварювальні роботи при прокладанні газових труб, які виконувалися працівниками “Львівгазу”.
Але, здавалося б, із сумнівами зазначено у звіті провідного інспектора Яворівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області лейтенанта служби цивільного захисту, бо лише “ймовірною” причиною може бути загоряння в дерев’яному двоповерховому новозбудованому будинку з порушенням правил пожежної безпеки при виконанні будівельних робіт, але не виключаючи версії виникнення пожежі від необережного поводження з вогнем при зварювальних роботах.

Проте, відповідно до висновку експерта державного науководослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від серпня 2017 року вказано чітко:

Осередок пожежі знаходився на зовнішній поверхні правої стіни будинку відносно входу на територію, в місці розміщення металевої труби. Причиною пожежі в будівлі було займання горючих матеріалів (дерево. пінопласт) від тепла, отриманого більш розігрітого або розжареного предмета під час проведення газозварювальних робіт з недотриманням правил пожежної безпеки вбачається причинно-наслідковий зв’язок з порушенням правил пожежної безпеки та виникнення пожежі

Чи відповідатиме служба, яка здійснювала підведення мереж до будинку перед законом ?

АТ “Львівгаз” повинне відшкодувати кругленьку суму збитків -5 мільйонів гривень. Нагадаємо, що у статті 1166 ЦК України зазначено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Однак, компанія вперто й цього разу хоче вилізти “сухими із води”. Відтак з моменту виникнення пожежі пройшло понад 6 років, за цей час було проведено безліч експертиз, зокрема, в межах певного кримінального провадження, за заявою власника для встановлення розміру шкоди та інші вагомі докази, які наявні вже в матеріалах цієї справи, що дає можливість суду прийняти повне та об’єктивне рішення. Однак, це рішення юристи “Львівгазу” щоразу відтягують безпідставними клопотаннями про призначення додаткових будівельно-технічних та пожежно-будівельних експертиз.

Ярослав Юхман Адвокат ГО "Право та Справедливість"

“Розгляд цивільної справи понад 6 років в межах однієї інстанції є порушенням права на розумність розгляду та грубим порушенням законодавства України. Так, в справах загального позовного провадження законодавцем вказано, що справа повинна розглядатись в межах дев’яноста днів з дня відкриття провадження по справі. Протягом цього строку суд повинен провести підготовку справи до розгляду, безпосередньо розглянути справу та ухвалити рішення.”

Клопотання про призначення експертизи як один з найбільш поширених способів затягування судового процесу.

Авжеж, у нашій історії рішення щоразу відтягують безпідставними клопотаннями про призначення додаткових будівельно-технічних та пожежно-будівельних експертиз. У справі про яку йде мова, бажання учасників АТ “Львівгазу” затягнути процес, очевидно, був такий великий, що в хід пішли усі надані законом можливості. До прикладу, ще два витрачених роки, коли “переливали з пустого в порожнє”, а саме квітень 2018-го, ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова було назначено комплексну будівельно-пожежну й будівельно-технічну

експертизу й доручено вже експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Лише в листопаді 2019-го року в присутності власника було проведено ще одне обстеження об’єкта, однак тут ще цікавіше: експерт, який був призначений для цієї справи особисто не здійснивши обстеження, надав не чіткі відповіді на дані питання, чим грубо порушив методику експертного дослідження та інструкції про призначення та проведення судових експертиз й експертних досліджень, що виключає об’єктивність таких висновків. Адже його висновки не обґрунтовані, а також не відповідають матеріалам справи. Отож, не надавши конструктивних відповідей на питання, експерти тим самим допустили неповне виконання ухвали суду.
Нагадаємо, що відповідно до статті 113 ЦПК якщо висновок експерта буде визнано необґрунтованим або таким, що суперечить іншим матеріалам справи, або викликає сумніви в його правильності, судом може бути призначена повторна експертиза, яка доручається іншому експертові.

АТ “Львівгаз”

АТ “Львівгаз” давно прославилося своїми “брудними справами”, адже СБУ неодноразово викривала корупційні механізми компанії, зокрема, найчастіші – зловживання посадовців, ті вимагали чималі хабарі з підприємців та місцевих мешканців. Скарги про “космічні ціни” перебувають у постійному фокусі ЗМІ, користувачі обурені, адже сплачують більшу суму ніж зазначено, окрім цього, у компанії ще вистачає наглості на шантаж певних підприємств, яких відключали від газу з будь-якої штучно створеної або ж навіть вигаданих причин, змушуючи їх підписати договори на невигідних для підприємств умовах. Так, така протиправна діяльність компанії створює все більше й більше проблем для львів’ян.
Щодо нашої історії із пожежею в будинку, журналісти ГО “Право та
Справедливість” намагались зв’язатися із публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації “Львівгаз” від імені якого діяло Яворівське УЕГГ. Однак, у Яворівському відділенні суцільна тиша. Промоніторивши сайт Яворівського управління експлуатації газового господарства, ми натрапили на цікаві коментарі користувачів “якісних” послуг й вкотре переконалися в неефективності відомого акціонерного товариства. Ай справді, якість не відповідає статусу.

Проблема зловживання правами й затягування судового розгляду стара, як світ. Проте, на сьогодні така система як відсутність “ефективного судового механізму” набирає великих обертів. В судовій практиці дедалі рідше можна побачити справи, які були розглянуті без зайвої тяганини. Головним завданням ЗМІ є розповсюдження таких справ, адже доки не будуть напрацьовані єдині правила для розкриття злочинів, доки буде відсутня безперешкодна взаємодія між адвокатами, прокурорами та слідчими, доти порушуватимуться права людини. Тому кожне порушення чинного законодавства з боку працівників АТ «Львівгаз» потрібно фіксувати всіма можливим засобами та обирати найбільш ефективний спосіб реагування. Громадська організація “Право та Справедливість” активно слідкуватиме за подальшим розвитком подій та докладатиме максимум зусиль аби кривдники несли відповідальність за скоєні порушення визначені чинним законодавством.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top