ВИЇЗД ЗА КОРДОН ЗАБОРОНЕНО ТИСЯЧАМ ЖІНОК

КМУ вніс зміни у правила перетинання державного кордону громадянами України під час воєнного стану: тепер під заборону потрапили не лише чоловіки призовного віку та жінки військовослужбовці, а й певні категорії цивільних жінок.

Зміни передбачають, що виїзд за кордон народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих працівників та інших категорій осіб, може здійснюватися виключно на підставі документів про службове відрядження.

Окрім того, як вказують експерти, постанова уряду заборонила виїзд з країни й старшим чоловікам-чиновникам та депутатам, які мають понад 60 років і вже не є військовозобов’язаними.

Уряд передбачив низку винятків із загального правила, коли такий виїзд здійснюється:

  • у виняткових випадках жінки та/або чоловіка, який є одиноким батьком, з числа зазначених у цьому пункті осіб, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно), з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України;
  • для лікування за кордоном - за наявності документів, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та листа Міністерства охорони здоров‘я про погоджений з іноземною стороною перелік собі, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. У такому випадку виїзд дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення;
  • на підставі окремого рішення Голови Державної прикордонної служби України, у разі якщо за кордоном помер один із членів сім’ї особи першого або другого ступеня споріднення.

Також змінами врегульовано порядок виїзду військовослужбовців, який здійснюється на підставі рішення Міністра оборони або іншого керівника щодо виконання завдань у сфері безпеки і оборони.

На думку представниці фракції «Європейська солідарність» Ірини Геращенко, у постанові уряду йдеться про дискримінацію невійськовозобов‘язаних жінок на держслужбі, які тепер зможуть виїхати тільки у “виняткових випадках".

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top