Скасувати Міжнародний жіночий день 8 березня як державне свято запропонувала група народних депутатів, а натомість встановити День української жінки 25 лютого – у день народження Лесі Українки. Суть проєкту - позбутися усіх комуністичних свят. Яку думку з цього приводу мають львів‘яни - дізнавався наш журналіст ГО «Право та Справедливість» - Сергій Попович. Він провів опитування серед мешканців міста, в якому брали участь як молоде покоління, так й старше.
На питання чи святкують львів‘яни «8 березня», ми дійшли висновку, що більшість ставиться скептично до цієї дати.



А львів'янин Валерій каже, що подарунки дружині купуватиме, проте негативно ставитися до цього свята.
Що ж про 8 березня думає молодь?

Насправді думки різні, допоки одні позитивно підтримують ініціативу скасування свята, інші ж стараються не вбачати в цьому нав‘язаних радянських традицій, а йти крок за кроком з іншими країнами Європи. Але й не проти запровадження ще однієї дати - 25 лютого «Дня української жінки».

Втім, студентка Вікторія не хотіла б викреслювати вісімку із календаря.

Напередодні 8 березня українці вирішували: залишити цей день офіційним вихідним чи зробити робочим. За результатами опитування у «Дії», 62% опитаних проголосували за варіант «Залишаємо вихідним». Причиною такого результату може бути досить бідне за змістом питання, адже нічого про нові свята на заміну 8 березня чи про мотивацію можливого скасування не сказано.
Зазначимо, що відповідний законопроєкт №9009 зареєстрований депутатами у парламенті стосовно радянських свят передбачає зміну ще й інших дат: У ньому пропонують замінити святкові дні не лише 8-го березня, а й 1 та 9 травня на такі:
- 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки
- 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка
- Друга неділя травня – День матері
Автор статті - Сергій Попович