8 БЕРЕЗНЯ — ЦЕ РАДЯНСЬКЕ СВЯТО? ЧИ ЗАЛИШАТИ ЙОГО ВИХІДНИМ ДНЕМ? І ЧИ ПОТРІБЕН НАМ «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЖІНКИ»?

Скасувати Міжнародний жіночий день 8 березня як державне свято запропонувала група народних депутатів, а натомість встановити День української жінки 25 лютого – у день народження Лесі Українки. Суть проєкту - позбутися усіх комуністичних свят. Яку думку з цього приводу мають львів‘яни - дізнавався наш журналіст ГО «Право та Справедливість» - Сергій Попович. Він провів опитування серед мешканців міста, в якому брали участь як молоде покоління, так й старше.

На питання чи святкують львів‘яни «8 березня», ми дійшли висновку, що більшість ставиться скептично до цієї дати.

Журналіст ГО "Право та Справедливість"
«Раніше святкували, але зараз бачу, що є такі тенденції, щоб тільки залишити 14 лютого - День закоханих.»
Пан Віктор
«Ну, через те, що всі, так і я, більшість. Не хочу вже "совєтів".»
Пан Василь

А львів'янин Валерій каже, що подарунки дружині купуватиме, проте негативно ставитися до цього свята.

«Так, подарунки я дружині дарувати буду, але я вважаю, що його треба скасувати, бо це революційне свято. Якщо історію прочитати, то це Клара Цеткін щось там придумала, ну просто на пустому місці, так же ж як 23 лютого.»
Пан Валерій

Що ж про 8 березня думає молодь?

Студент Юрій
«Загалом я вважаю, що це не свято, а більше день захисту прав жінок, оскільки це загальноприйнята практика у світі, а в Україні заведено вважати, що це свято прийшло з СРСР, але наразі це має інший відтінок.»
Студент Юрій

Насправді думки різні, допоки одні позитивно підтримують ініціативу скасування свята, інші ж стараються не вбачати в цьому нав‘язаних радянських традицій, а йти крок за кроком з іншими країнами Європи. Але й не проти запровадження ще однієї дати - 25 лютого «Дня української жінки».

Львів'янин Роман
«Гарно, бо це свято весни, правильно нехай би було, без вихідного. Але 25 лютого краще, бо це день народження Лесі Українки».
Пан Роман

Втім, студентка Вікторія не хотіла б викреслювати вісімку із календаря.

Студентка Вікторія
«Тому що в нас це мотивують тим, що це радянське свято, але насправді це не так і навіщо змінювати міжнародне свято, можна, наприклад, конкретно додати День української жінки, але залишити свято, яке об’єднує всіх жінок.»
Студентка Вікторія

Напередодні 8 березня українці вирішували: залишити цей день офіційним вихідним чи зробити робочим. За результатами опитування у «Дії», 62% опитаних проголосували за варіант «Залишаємо вихідним». Причиною такого результату може бути досить бідне за змістом питання, адже нічого про нові свята на заміну 8 березня чи про мотивацію можливого скасування не сказано.

Зазначимо, що відповідний законопроєкт №9009 зареєстрований депутатами у парламенті стосовно радянських свят передбачає зміну ще й інших дат: У ньому пропонують замінити святкові дні не лише 8-го березня, а й 1 та 9 травня на такі:

  1. 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки
  2. 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка
  3. Друга неділя травня – День матері

Автор статті - Сергій Попович

4.5 2 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top