У Львівському музеї імені Андрея Шептицького стартував виставковий проєкт “Victory” Катерини Косьяненко.

21 квітня відбулось офіційне відкриття виставки "Victory" відомої сучасної художниці Катерини Касьяненко. У музеї представлено більше 50-ти робіт мисткині, зокрема й з окремих серій художниці: "Terra", "Список кораблів", "Оболонські святі", "Трамонтана" та інші.

Катерина Касьяненко – талановита художниця нашого часу з притаманним йому накладенням концепцій постмодернізму та метамодернізму, крім цього вона є відомою майстринею іконопису, її ікони розміщені у багатьох церквах.

Фото "Фейсбук" - Катерина Касьяненко

Ці витвори мистецтва підносять нас до небес, разом з ангелами спостерігати за подіями. Картини художниці представлені на багатьох українських та закордонних виставках і творчих резиденціях. Катерина наділена даром поєднувати різні часи, епохи та місця. Часом у її творах відчувається дитяча безпосередність сприйняття світу, хоча зміст робіт зовсім не такий, він наповнений важким сенсом життєвої буденності.

Картина "Біле поле"

У роботах видніються мотиви та прийоми мистецтва епохи італійського чи нідерландського "Відродження": ритм, композицію, символіку кольору та жестів, а також зображення ликів святих із наших давніх ікон, мініатюр, фресок.

Картина "День нашої перемоги"

Ця картина зображує мужність нашого народу. Дівчина в повітрі та воїн немовби здіймається над землею. На витворі видніються два херувими та босоногі козаки, що вже з раю підтримують наших теперішніх героїв. Битва, яка почалась не у 2022-му, й не у 2014-му роках, а відбувається вже сотні років.

Картина "Блокпост"

Цією роботою Катерина передає власні емоції та переживання в момент, коли вона їхала з Києва до Чернівців 7-го березня 2022 року. На дорогах повсюди блокпости, які оберігають нас від усього зла, яке зображене у вигляді драконоподібної багатоголової потвори.

Картина "Паска"

Так, на думку художниці, виглядає Великдень народу в 2022 році. В центрі картини зображений воїн з автоматом та паскою. Навколо нього клейма, які ілюструють його життя: "Різдво", "кохання", "вдома родиною", "ріжуть кабана", "юнацькі роки".

25 квітня у стінах музею організували невеликий вечір поезії серед картин художниці, на якому Сергій Жадан зачитав вірші зі "Списку кораблів". Після читання також відбулася авторгаф-сесія, охочі мали змогу придбати книгу автора та долучитися до збору коштів для добровольчого Харківського батальйону "Хартія".

Насолодитись картинами Катерини Касьяненко всі охочі можуть до 23-го липня. Музей Андрея Шептицького працює з 10:00 - 18:00, робочі дні з вівторка по неділю.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top