Податки під час війни: Чому 70 % членів львівського гаражного кооперативу “Меркурій” ухиляються від сплати внесків?

Скандал навколо львівського автогаражного кооперативу "Меркурій" набирає обертів. В цей час надскладних випробувань для нашої країни та суспільства у зовсім новому контексті слід розглядати конституційний обов'язок кожного громадянина сплачувати податки. Втім більшість членів кооперативу відмовляються платити символічну щомісячну суму 250 гривень, залишаючи попередній внесок - 150 гривень. Проте війна створює нові виклики для держави й суспільства, адже високе податкове навантаження може зруйнувати життя кооперативу. Якщо ж раніше за рік "Меркурій" сплачував - 1000 гривень, то зараз ця сума зросла до 74 тис. гривень. Аби розставити всі крапки над "І" - 14 травня були заплановані загальні збори кооперативу «Меркурій» з причини розв'язання проблеми стосовно збільшення оплати за гаражне місце. Загалом присутніх було понад 45 учасників, що не відповідає вимогам статуту.

Збори членів гаражного кооперативу "Меркурій"

Сергій Барщак - директор автогаражного кооперативу "Меркурій".

Роман Адамович - один із членів автогаражного кооперативу "Меркурій" підтримує ініціативу про збільшення та регулярну сплату щомісячного внеску та закликає це робити й інших осіб. Адже попри війну життя триває і ми повинні підтримувати економіку нашої держави у такий складний час. Одним із проявом патріотизму завжди, а під час війни особливо, є сплата податків.

Окрім ухилення від сплати внесків однією із проблемою постає зловживання окремих власників гаражних боксів та нехтування інших правил зазначених статутом автогаражного кооперативу "Меркурій" певними особами. Як, наприклад, у протоколі зборів є зазначені підписи осіб, які не є членами кооперативу, а саме"151", "111", 15", "155", 121" гаражних боксів.

ГО "Право та Справедливість" провела журналістське розслідування й було подано заяву до Державної податкової служби, де чітко були вказані імена конкретних осіб, які у власних цілях використовують гаражні бокси, що категорично заборонено. Однак належної перевірки з податкової адміністрації так і не відбулося, інспектор "вмиває руки", начебто не бачить порушень, притому, що перевіряли не людей які не дотримуються закону, а голову кооперативу.

Посаду директора пан Сергій займає з 2019 року, а сам "Меркурій" заснований у 1993 році. Згідно зі статутом гаражний кооператив «Меркурій» є неприбутковою організацією та визначено, що членами кооперативу можуть бути громадяни, які досягли 18-ти років, проживають у місті Львові й мають машину чи мотоцикл на правах особистої власності. Щоб стати членом кооперативу потрібно написати заяву та зробити вступний внесок у розмірі 100$.

Пунктом 25 статуту передбачено, що загальні збори вирішують зокрема такі питання, як приймання в члени та виключення з членів кооперативу. Також зазначено, що збори скликаються в шестиденний термін на вимогу 1\3 числа всіх учасників кооперативу. У державному реєстрі зазначено, що у кооперативі 200 людей, тож повинно бути 67 присутніх учасників збору.

На наступному зібранні Сергій Барщак буде підіймати тему збільшення суми внесків від 250 гривень до 500 гривень, адже по-іншому цей кооператив просто не зможе існувати.

Акцентуємо, що подібні схеми з уникненням оподаткування нерозривно пов'язані з «тіньовою економікою» і корупцією. Тому ми активно звертаємо увагу правоохоронних органів на "бізнесменів", які ухиляються та підбурюють натовп від сплати внесків у такий важкий економічний період для України й проводять тіньовий бізнес в гаражних приміщеннях під час війни, коли в державному бюджеті необхідні кошти. Ми подаватимемо заяви у всі необхідні органи, аби вжити конкретних заходів й не дозволити спустити ситуацію нанівець та разом із журналістами контролюватимемо подальші дії автогаражного кооперативу "Меркурій" та правоохоронних органів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top