Незаконне відсторонення керівника: як громада бореться за права головного лікаря Немирівської міської лікарні

18 вересня біля стін Немирівської поліклініки, Яворівського району зібралися місцеві мешканці,співробітники, колеги та депутати – усі вони обурені незаконним та безпідставним рішенням місцевої влади про відсторонення з посади головного лікаря - Ярослава Мазура.

Ярослав Мазур довгий час працював у Немирівській лікарні та виконував обов’язки директора. Зі слів місцевих депутатів на Яворівську лікарню спрямовують десятки мільйонів гривень, а Немирівський медзаклад є самодостатнім. Варто відмітити, що за час директорства пана Ярослава тут відбулися колосальні зміни, ще у 2018 році, як запевняє медичний колектив, вони працювали у надскладних умовах, будівля була старою й тут не було можливостей надавати якісні та сучасні послуги місцевим мешканцям. Проте сьогодні лікарі працюють у гарних просторих й чистих кабінетах із сучасним обладнанням, також до співпраці залучили вузьких спеціалістів, що дає можливість немирівцям лікуватися на місці й отримувати ті ж самі медичні послуги, що й у великих містах, не витрачаючи часу та зусилля на далеку дорогу.

Робочий колектив активно й одноголосно підтримує Ярослава Мазура й бореться за його повернення на посаду. Андрій Василина – лікар терапевтичного та паліативного відділів Немирівської лікарні - «Світлиці» впевнений, що всі ці дії вчинені незаконно та безпідставно. Він провів екскурсію на території санаторію, де зараз перебувають важкохворі пацієнти та ВПО й показав журналістам "ТрибунаЛу" в яких зараз умовах лікують людей, адже усі ці позитивні зміни в корпусах вони завдячують головному лікарю.

Андрій Василина - лікар- терапевт

"За час роботи з ним у нас на "Світлиці" відбулося дуже багато позитивних змін, а саме: під час війни ми відкрили центр ВПО, де в нас проживає близько 60-ти переселенців.
За час керівництва Ярослава Мазура на "Світлиці" він виграв тендер для ремонтних робіт у лікарні, в 3-ох корпусах були зроблені пандуси для інвалідів, столові, туалети та душові для інвалідів."

Пацієнти лікарні задоволенні умовами та ставленням медичних працівників. Тут перебувають також люди із Харкова, Бахмута та інших міст, які втратили свої домівки під час війни й потребують медичної допомоги. Пані Людмила родом із Херсону розповідає, що у Немирівській лікарні почувається в безпеці.

Умови ну які, ліжка є, нормальні. Як у мене кажуть дома «дах над головою є», не капає, в теплі, в добрі, годують, помитися, випрати одяг є де. Все це нормально. Відношення медичних працівників і робітників нормальне. Три рази годують, що ще потрібно, безплатно живу. І їм велике-велике спасибі, як кажуть, уклін до землі від нас, від таких як ми і я не знаю хто інший, але від мене так, мене прихистили, мені навіть тут спокійніше ніж я була у рідних.

Місцеві мешканці теж тепло відгукуються про Ярослава Мазура, виділяють його чуйність, порядність, доброту та дякують, що завжди відповідає на їхні телефонні дзвінки у важку хвилину. Також немирівці завдячують лікарю за комфортне лікування та стрімкий розвиток медзакладу й впевненні, що в подальшому у пана Ярослава ще багато планів для розквіту лікарні, медичний колектив та місцеві мешканці вірять в його сили та підтримують у всіх його справах. Громадська активістка Леся Гаврих, вважає, що головний лікар є на своєму місці й вона, як усі решта односельчани не бажають заміни керівника.

Сьогодні ми бачимо стаціонарне паліативне відділення, де привозять з цілої області немічних хворих, люди знайшли там свій спокій з гарним харчуванням, з гарним ставленням, я це кажу, бо я часто там буваю. Людина на своєму місці й ми бачимо його роботу. Я за те, щоб Ярослав Мазур надалі виконував обов'язки головного лікаря. Особисто мені, дуже прикро, мені хочеться плакати.

Допоки народ втомлено чекав на робочому місці нову керівницю, яка з початку свого директорства не з’являлась на робочому місці та на пояснення від представників влади, обурені люди все ж таки вирішили перекрити дорогу.

Коли ж, до людей у місцеву поліклініку все ж таки приїздить заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – Денега Віталій Богданович, конфлікт лише зростає. Люди відмовляються вірити у правопорушення, які наводять про Ярослава Мазура, тим паче, що є документи, які заперечують оголошені пункти посадовцями.

Підтримати Ярослава Мазура на місцевий мітинг також прийшов депутат Яворівської міської ради - Степан Ностер. З його слів депутатський корпус був проти заміни головного лікаря, в свою чергу Яворівська міська рада повинна була провести збори, врахувавши думку медперсоналу та громадськості, проте цього не було виконано, а самовільно усунено керівника. Пан Степан запевняє, що після сесії його та лікаря Ярослава почали плямувати їхню репутацію різними фейковими новинами.

Степан Ностер - депутат Яворівської міської ради

"Хочу повідомити, що мене і Ярослава почали обливати брудом ,тобто наша влада в такий нечистий спосіб старається закрити рот тим, хто їм десь в чомусь суперечить. Вони б краще зайнялись громадою, а не всяким таким популізмом.  Відносно того, що робить Яворівська міська рада я можу їм порадити : Ви наведіть порядок у своїй лікарні хоча б в такий рівень приведіть як Ярослав Мазур й тоді, ми будемо порівнювати діяльність!

Варто відмітити, що призначення нового керівника відбулося незаконно, тому що це відбулося під час воєнного стану, буквально впродовж декількох днів. У листі Мін’юсту вказано, що заміна директора у швидких темпах можлива лише за умови його смерті. Також на цю посаду не був проведений конкурс, який останні 5 років там не проводився зовсім.

Отож, ЗА ЩО відсторонили з посади головного лікаря Немирівської лікарні - Ярослава Мазура ?

Немирівська громада запевняє, що буде боротися за справедливість й права головного лікаря до кінця.

2.5 4 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top