Корупція, некомпетентність чи бажання змін у сфері освіти?

15 серпня 2023 року відбувся третій конкурс за два роки на заміщення посади директора ліцею №6 Львівської міської ради. Участь у ньому взяло лише двоє учасників Чабан Михайло – колишній поліціянт, вчитель фізики за освітою та Аліна Бояр-Созонович – заступник директора з виховної роботи, вчителька англійської мови, яка один рік виконувала обов'язки директора. Причина проведення ще одного конкурсу полягає в тому, що суд визнав попередній протиправним. Виявляється, що юристи Управління освіти ЛМР та «професіонали» у складі комісії не зовсім компетентні у чинному законодавстві.

Цього разу присутніми були також декілька чоловіків, які заявляли, що їх прислали на підтримку пана Чабана, після цього сказали, що вони від громадської організації, проте не надали відповідне посвідчення, поводились агресивно тим самим завдаючи психологічного тиску учасникам конкурсу. Голова зробив зауваження стосовно цього, але вони відповіли, що так повинно бути. Під час тесту ставили провокаційні запитання пані Аліні, тим самим втручались в процес, на це також голова конкурсу звернув увагу, що вони особисті та не мають відношення до суті розгляду.

Також цікавим є те, що склад комісії не змінюється вже 4 років, як зазначив пан Закалюк – керівник Управління освіти Львівської міської ради. Самого Закалюка та голів Відділів освіти призначили без конкурсу, тому що "вони просто чиновники". В інших містах в умовах воєнного стану директорів призначають без конкурсу зі складу працівників закладу. Комісія повинна складатись від 6 до 15 осіб. На конкурсі були присутні лише 4. "Умовно" проведений він був легітимно.

 З 200 тестових питань запропонованих МОН визначено 50, які вибирають члени комісії і затверджує Управління освіти й апріорі є можливість витоку інформації. Це формалізує проведення конкурсу залишаючи люфт для маніпуляцій.

Чому ж саме Чабан, а не людина, яка має досвід, відповідні навички та перш за все довіру батьків, тобто є професіоналом?

Батьки ліцею не були раді такому рішенню, ні першого, ні другого, ні третього конкурсу.

У робочому колективі, як можна було здогадатись також напружена ситуація. До пані Аліни навіть застосовувався мобінг – дискримінація, умисні тривалі дії з боку працівника, що спрямовані на приниження іншого робітника. Пан Михайло у ролі директора значно зменшив обсяг робочого часу, тим самим підштовхуючи її до звільнення

Чи міг би інший патрульний отримати шанс стати директором, якби не вчився, як розповів очільник управління Закалюк, разом з ним і можливо ще забув розказати про те, що працювали з паном Михайлом як помічники депутатів в ЛМР? Чому важливий саме цей кандидат як директор освітнього закладу? Потрібний фаховий освітянин чи свій і зручний для маніпуляцій кандидат? Власне на запитання чому він пішов з поліції та вирішив стати директором ліцею пан Чабан відповів, що він себе вичерпав як поліціянт і відповідно вичерпав можливості росту.

На запитання стосовно конкурсів та процесу його директорства, які наші журналісти надсилали у пресслужбу школи пан Михайло не відповідає. Проте він надіслав відповідьна на запит стосовно призначення його на посаду в.о директора ліцею №6 Львівської міської ради підписаний в. о начальника управління Анною Величко. Також у редакцію надійшла відповідь на запит від Управління освіти, підписана Андрієм Закалюком, стосовно призначення в. о Чабана Михайла, там зазначається, що Чабан Михайло Андрійович не призначався тимчасовим виконувачем обов'язків директора ліцею №6 Львівської міської ради, проте він виконував обов'язки директора ліцею на підставі наказу Управління освіти. При тому, що за рішенням суду Управління освіти повинне було повністю припинити трудові відносини з паном Михайлом. Але перебуваючи на посаді директора ліцею він самостійно призначив себе керівником гуртка роботехніки, що дало змогу Управлінню освіти зробити в.о. директора на час до проведення нового конкурсу саме Чабана Михайла, а не одного з двох заступників директора, що було б більш доречним.

Прослідковується певна зацікавленість в самому обʼєкті ліцею, адже він знаходиться в центрі міста та має велику територію, що є ласим шматком для «цікавих» проєктів з боку міської влади.

Інтриги додає особа пані Христенко, яка є членом комісії та куратором всіх освітніх проєктів як депутат ЛМР. Зокрема, цікавим є освітньо-комерційний проєкт «Школа вільних і небайдужих», де вона є керуючим партнером. Навчання в ньому коштує понад 140 тис. грн. на рік. Занепокоєння щодо майбутнього ліцею № 6 є цілком обґрунтовані, адже згідно з відкритою статистикою, ліцей  за час виконування обов'язків керівника паном Михайлом успішність значно знизилась, що закономірно привело до падіння рейтингу і замість двох перших класів набрали лише один. Загальна кількість на даний час 346.

В один з днів нам презентують Львівський Оксфорд, але платний. Буде залучено масу ботів і проплачених активістів, які нам розкажуть як це прекрасно, патріотично і необхідно. Прикладів таких проєктів маємо достатньо. Скоріш за все нас в черговий раз буде поставлено перед фактом і демократично нададуть право полютувати в соц. мережах.

Як і попередні два рази на посаду директора переміг Чабан Михайло. У мотиваційному листі 2022 року він писав, що виконував обов’язки командира стройового підрозділу, а у його підпорядкуванні перебувало близько 30 поліціянтів. Такої посади, за нашими джерелами, не було виявлено у службових обов'язках пана Михайла.

Тож чому чоловік, офіцер, який службу в стройовому підрозділі не вчинив патріотично та намагається отримати посаду директора школи?

Можливо тому, що ця посада дасть йому відстрочку від мобілізації відповідно до абз. 3 ч. 3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Проте пан Чабан відповів, що ще всім доведеться повоювати та навіть можливо йому, але в майбутньому, не уточнивши правда в якому…

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top