У Львові відбулась виставка – «Добрий вилов у домі Франка», на якій представили витинанки ілюстраторки з Харкова

Не лише пристрасть класика до книг, але й до підводного світу презентували, 2 березня, в музеї Івана Франка. Познайомитися із фантазіями поета, дивовижними картинами та найцікавішими історіями про пригоди на риболовлі Івана Яковича ми змогли завдяки творчості харківської мисткині - Ганни Яновської. Більшість присутніх витинанок були створені за допомогою звичайного канцелярського ножа, хоч перші свої малюнки авторка робила звичайними манікюрними ножицями.

Під картинами можна прочитати відомі цитати Івана Яковича про риболовлю. Художниця із захопленням розповідає про морських мешканців, які зображені на ілюстраціях.

"Найскладнішою роботою з тут присутніх для мене була картина «Полярне сяйво», було важко збирати її в одну суцільну композицію."
сказала пані Ганна.

Видом з власного вікна мисткиня надихнулась створити ілюстрацію «Краєвид на Високий замок». Сам малюнок доволі незвичний, проте відразу заворожує й змушує глядача розгледіти деталі.

Ще одна картина з цікавою історією, на яку привернули нашу увагу, називається «Кошава». Це холодний південно-східний вітер із сильним шквалом, який поширений у Карпатах.

Окрім нових витинанок, які були спеціально зроблені за мотивами історій, що надали працівники музею, на виставці також присутні роботи 20-ти річної давності. За словами жінки, ідея такого дійства прийшла до неї, коли вона зрозуміла, що їй легше висловити свої емоції картинами ніж словами.

"Вітер, який починається в Карпатах і слідує Дунаєм, тоді над Белградом зовсім змінюється повітря, вивертає парасольки. Мені всі Сербські знайомі й навіть не дуже знайомі люди кажуть, що Кошава завжди триває непарну кількість днів, день, три, тиждень. Хоч метеорологи так не вважають. От чому у неї на сережках кубики, а на них непарна кількість очок."
розповідає Ганна

Наразі Ганна Яновська тимчасово мешкає у Львові. Хоча жінку більше знають як перекладачку художньої літератури й авторку книги віршів із Південної Африки «Золотий носоріг», проте незабаром її знатимуть, як талановиту ілюстраторку. Тому що, картини мали змогу побачити не лише в Україні, а й за кордоном.

Художниця запрошує всіх охочих відвідати виставку у Домі Франка. Насолодитися ілюстраціями й дізнатися більше цікавих історій про поета зможе кожен до 16 березня.

Автор - Наталія Проць

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Scroll to Top